Florian Centrum

Blacha na rąbek stojący PROFIL FL

Panel dachowy na rąbek.

Profilowane blachy stalowe są jednym z najlżejszych materiałów używanych na pokrycia dachowe, dzięki czemu nie wymagają zastosowania ciężkiej konstrukcji więźby dachowej, co w przypadku budowy nowych domów oraz renowacji starszych dachów nie powoduje  obciążenia całej konstrukcji obiektu. Budowa lżejszej konstrukcji więźby dachowej przekłada się na  mniejsze zużycie ilości drewna oraz niższy nakład robocizny, co w konsekwencji znacznie redukuje całościowy koszt wykonania dachu. Cięcie blaszanych pokryć dachowych na żądany wymiar powoduje minimalizację odpadów i dopasowanie do konkretnych połaci co przyśpiesza proces montażu.

W ostatnich latach coraz większą popularność zyskują  panele dachowe na tak zwany rąbek stojący. Jest to jedno z najbardziej estetycznych i efektywnych wizualnie pokryć dachowych. Nowoczesne panele na rąbek są odwzorowaniem historycznych pokryć dachowych, Florian Centrum S.A. oferuje nowoczesne rozwiązanie w tradycyjnym znanym od lat kształcie blach z rąbkiem stojącym. Panele na rąbek znajdują zastosowanie przede wszystkim jako pokrycie dachów oraz obudowy ścian na obiektach jedno i wielorodzinnych, biurowych, obiektach sakralnych i znajdujących się pod nadzorem konserwatora zabytków

Technologia produkcji paneli na rąbek polega na profilowaniu wzdłużnym blachy, podczas którego można wykonać  dodatkowe przetłoczenia. Zastosowanie  przetłoczeń  na panelach ma za zadanie usztywnić blachę oraz ograniczyć ewentualne pofalowanie powierzchni na skutek rozszerzalności termicznej blachy. Florian Centrum S.A. proponuje  profilowanie paneli na rąbek w kształcie mikotrapezu, mikrofali lub jako powierzchnię płaską bez przetłoczeń.

Surowcem  do produkcji paneli na rąbek  są blachy zimnowalcowane pokryte obustronnie powłoką cynku i powłokami lakieru poliestrowego w połysku, w strukturze matu gruboziarnistego oraz nowoczesnych powłok poliuretanowyo  - poliestrowych PURMAX z 20 letnim okresem gwarancji i powłok poliuretanowych  Purlak i Purmat z 30 letnim okresem gwarancji.

Panele produkowane są na dowolna długość w zależności od zapotrzebowania klienta.  Dodatkowym atutem tego pokrycia jest to, że panele mają wykonane  w procesie profilowania podłużne otwory do mocowania, które po montażu są niewidoczne. Łączenie paneli odbywa się na tak zwany zatrzask bez konieczności zaginania rąbka. Jest to pokrycie  gdzie mocowanie za pomocą wkrętów nie wymaga ingerencji w blachę i jej przewiercania. Podczas montażu bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie konstrukcji pod panele na rąbek zapewniające prawidłowe mocowanie i estetykę dachu. W związku z charakterem pokrycia wszelkie niedokładności będą widoczne w postaci pofalowań na zamontowanych panelach. Należy zwrócić uwagę, że montaż paneli odbywa się na szerszych łatach niż blachodachówek czy blach trapezowych.